Květnová biblio aukce 2019 - bibliofilie

Aukce číslo 166 bude zahájena dne 23.5.2019 od 18:00 v Aukční síni Vltavín

dva barevné dřevoryty, iniciály, závěrečná viněta a stránkové dekorace Vl. Röhling, přel. a předmluvu napsal R. Dvořák, 1. sv. edice Grafikony, redakce Vl. Röhling, vyd. Grafikon, Praha 1918, polokož. vazba, ruční papír, 32s.,  ex. 70/250, velmi dobrý stav, zřídce se objevující

kresba a kaligrafie na titl., iniciály a 4 celostr. kresby tištěné heliogravurou František Tichý, iniciály,  kresba v titulu a kaligrafie Fr. Tichý, tisk na složených dvojlistech, úprava F.J. Müller, tisk heliogravur Jos. Meyer, 12. sv. edice "Lis knihomilův",  vyd. F.J. Müller, Praha 1931, polokož. vazba se zlac. reliéfem, papír  NPU, nestr., hřbet drobně poškozen a hrany desek nepatrně odřeny, velmi dobrý stav

oznámení (prospekt) k vydání knihy s kresbami Toyen  edici "Lis knihomilův", kresba Toyen, sázel, tiskl a vyd. F.J. Müller, Praha 1931, brož, papír japon, nestr. (8s.), výborný stav

původní lept ve frontispisu, iniciála, titulní a závěrečná viněta dřevoryty F. Kobliha, úprava K. Dyrynk, za vedení K. Dyrynka tisk Státní tiskárna v Praze,  vydal k padesátým narozeninám Františka Koblihy jako první soukromý tisk Dr. Prokop Toman ml., Prahe 1927. brož., ex.45/80, ruční papír Zanders, obálka v přesahu pokrčená, velmi

barev. akvarelová kresba postavy se zrcadlem C. Boudy s věnováním na patitulu, vyd. NČSVU, Praha 1961, p.. vazba o ob., 137s., velmi dobrý stav

původní stav, 2 orig. barevné litografie, další bar. a čb. kresby v přílohách, iniciály, ilustrace v textu a úprava Jar. Panuška, litografie tisk A.L. Kopte, kresby na přílohách reprodukovala zinkografickými lepty fa. Husník&Häusler, ostatní  tisk Th. Venta, vyd.B. Kočí, Praha 1905, polopl. vazba, 39s.,velmi dobrý stav

Kožuchy
3000,- aukce

30 reprodukcí bar. kreseb J. Úprky, úvod Fr. Kretz, vyd. První české knihkupectví a nakladatelství Josef Pithart, Kroměříž 1920, volné listy v původních papírových deskách, potrhané okraje desek, hřbet vyspravován, velmi dobrý stav

5 sign. ocelorytin J. Herčík, připravil a poznámkou opatřil J. Simonides, ruční papír Saunders, pamětní tisk k 150. výročí prvého pobytu pol. skladatele v Čechách a 20. výročí založení Společ. F. Chopina, pro Společnost F. Chopina a Kulturní a společ. středisko města Mariánských Lázní vyd.Supraphon 1979, pův. brož, 24s., ex. 143/200, velmi dobrý stav

ob., nakl. značka v titulu a úprava J. Čapek, 155. sv. edice Aventinum, vyd. Ot. Štorch-Marien, Praha 1929, původní brož, 81s., obálka při krajích pokrčená, hřbet při krajích restaurovaný

dřevoryt na titulním listu a obálka J. Benda, přeložil Bohuslav Reynek, dvoubarevným tiskem vytiskli Kryl a Scotti, edice Dobré dílo, sv. 58, vydala Stanislava Jílovská, Praha 1919, 57 s., brož, stav velmi dobrý

13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobry stav

návrh ob. Fr. Kobliha, ve frontispisu přetisk Toulouse-Lautrecova portrétu O. Wildea, přel. Jarmil Krecar, 11. sv. ed. Vybrané knihy, vydal L. Bradáč, Praha 1918, ex. 600, kart. vazba, 47s., velmi dobrý stav

10 x dřevoryt, ob. Fr. Bílek, ed. Umělecké snahy, vede a vydává B. Kočí, Praha 1917, volné listy v deskách

koláže a podpis v tiráži J. Kolář, doslov a podpis v tiráži Fr. Dvořák, úprava, přebal a podpis v tiráži M. Dyrynk, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1996, ex. 31/800, brož., 36s., velmi dobrý stav

11x sign. barevná serigrafie, a krásná výzdoba knihy, desek a pouzdra K. Pacovská, vyd. Albatros, Praha, 1985, ex. 65/120 (dedikovaný), ruční papír, 10 graf. listů v knize, 1 na vnitřní straně ochranného kartonového pouzdra, vydáno k mezinárodnímu roku mládeže vyhlášenému OSN, kartonové desky + pouzdro, nestr., výborný stav

sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav

sign. suchá jehla ve frontispusu a ilustrace Fr. Tichý, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, polokož. vazba, maršovský papír, 76s., velmi dobrý stav

proti titulu fotografie hradčanského panoramatu, 21 ilustrací, mapka českých zemí v příloze, kniha sestavená českým revolucionářem a exulantem J.V. Fričem představuje kulturnímu Západu české dějiny, v překladech uvádí pasáže z význ. literárních děl minulosti i současnosti, pověstí, pohádek, písní, vydal Libraire Internationale, Paris 1867, polokož. vazba, 470s., skvrny na papíře, dobrý stav

Takitak
7000,- aukce

Krabička-objekt TAKITAK obsahuje karty s reprodukcemi renesančních malířů, některé s prořezanými otvory a citáty, kartu s postavami k vystřižení a desky s "vlnou" určené k sestavení divadelní scény, edice Takitak, vydal Divus, Praha 1998, objekt-kniha s taktilním povrchem v původním kartonovém obalu, nestr., velmi dobrý stav

návrh obálky, titul, iniciály, viněty, dekorativní rámce textu a stránkové dekorace doplnění o barevné medailonky A. Mucha, vydal J. Otto, Praha 1929, Ex. 274/300, pův. brož., na několika místech drobné skvrky, velmi dobrý stav

4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69s, zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka

fotografie z ratibořického údolí J. Zeman, úprava H. Melicharová, 12. sv. Knižnice Oreb,  vyd. Ant. Dědourek, Třebechovice p. O. 1942, původní brož, 393s., nerozřezáno, vazba politá, jinak dobrý stav

1966, Nakladatelství československých výtvarných umělců (NČSVU)

198 vyobrazení

1966, Artia

1980, Jazzová sekce