menu  

Obchodní podmínky


OBECNÉ:

Většinu nabízených knih a grafik z internetové nabídky máme současně v nabídce i přímo na prodejně v Ostrovní ulici. Může se tedy stát, že kniha či grafika, kterou si objednáte, se zároveň prodá na prodejně, a v době vytvoření objednávky není ještě odepsána z internetové nabídky. Za tyto případné komplikace se omlouváme.
Pokud máte zájem o některou z nabízených knih či grafik, rozhodně proveďte objednávku, protože některé z nich mohou být v našem externím skladu. Předejdete tak případnému čekání nebo rovnou zbytečné cestě.

 

OBJEDNÁVKA:

Knihy a grafiky si lze objednat skrze naše stránky nebo zarezervovat mailem či telefonicky. Po vložení položky do nákupního košíku se můžete vrátit zpět do nabídky a pokračovat v dalším výběru nebo rovnou dokončit objednávku. V případě osobního odběru stačí zadat kontaktní e-mail, v případě zasílání zboží Českou poštou, skrze Zásilkovnu nebo jiným dopravcem je potřeba vyplnit veškeré kontaktní údaje včetně tel. čísla.
Pokud se zaregistrujete, budete moci sledovat stav Vaší objednávky nebo jejich historii, a nebudete muset opakovaně vyplňovat vyžadované údaje. Před dokončením objednávky zkontrolujte správnost veškerých údajů a výběr osobního odběru/dopravy.
Po dokončení nákupu Vám na mail přijde potvrzení o vzniku objednávky. Následně vyčkejte na další zprávu, ve které Vám teprve potvrdíme, že jsme zboží již dohledali a připravili k vyzvednutí (osobní odběr) nebo k zaplacení (platba na účet).

Osobní odběr:
Obvyklá doba rezervace zboží je 14 dnů od vzniku objednávky. V případě, že si ji nestíháte během této doby vyzvednout, zavolejte nebo napište mail ohledně prodloužení doby rezervace. Platit můžete kartami VISA, Maestro, Mastercard/Eurocard. Žádné poplatky při osobním odběru nebo při prodloužení rezervace neplatíte.

Platba na účet:
Poplatek za poštovné při platbě předem na účet je 100,-. Neplaťte zboží, dokud Vás k tomu nevyzveme v samostatném mailu - může se stát, že některou z Vámi objednaných položek se nám nepodaří dohledat (výsledná cena objednávky se tak bude lišit), případně že bude i celá objednávka stornována. Zboží odesíláme do dvou pracovních dnů od přijetí platby na účet. O odeslání zboží Vás informujeme v samostatném mailu s přiloženou e-dodejkou České pošty nebo jiného dopravce.

Zásilkovna:
Cena za doručení skrze Zásilkovnu je +80,- v ČR, na Slovensko pak +120,- k ceně zboží. Při objednávání rovnou vyberte pobočku, ve které si chcete zboží vyzvednout. Zaplatíte ho v hotovosti na místě. Více informací a seznam poboček naleznete na www.zasilkovna.cz

Dobírka:
Poštovné za dobírku je +200,- k ceně zboží. O odeslání Vás informujeme v samostatném mailu s přiloženou e-dodejkou České pošty nebo jiného dopravce. Obvyklá doba vyřízení objednávky jsou dva pracovní dny.

Doručení na Slovensko:
Jako nejlevnější a nejrychlejší způsob zasílání zboží na Slovensko je skrze Zásilkovnu viz výše. Pokud si přejete jiný způsob zaslání, zvolte při objednávání "Osobní odběr" a do "Zprávy pro příjemce" v posledním kroku objednávky sdělte detaily či Vaše požadavky.

Objednávky do zahraničí:
Veškeré objednávky mimo ČR a Slovensko řešíme individuálně a vždy hledáme nejlevnější a zároveň nejrychlejší způsob doručení zboží.

Důsledky nepřevzetí zásilky se zbožím

Nepřevezmete-li zboží zasílané na dobírku při jeho dodání a zboží se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, jsme oprávněni požadovat náhradu škody, spočívající v nákladech na dopravu a zabalení zboží, a jsme oprávněni od kupní smlouvy odstoupit. V případě, že neuhradíte škodu na základě naší výzvy do 14 dnů, berete na vědomí, že věc může být předána k řešení advokátní kanceláři včetně soudního vymáhání.Požadujete-li opětovné zaslání zboží, jste povinen(povinna) uhradit náklady s tím spojené. Jsme oprávněni požadovat, abyste tyto náklady uhradil(a) předem.

 

REKLAMACE:

 

Nakupující má právo na odstoupení od smlouvy do dvou týdnů od převzetí zboží a bez udání důvodu. Nepoškozené zboží pak na vlastní náklady doručí zpět prodejci.

 

ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB (EET):

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

Iveta Svobodová

Mánesova 1105/46

12000 Praha

IČ: 76354237

Podnikatel je zapsán v registru živnostenského podnikání

Jiří Štika

Mánesova 1105/46

12000 Praha

IČ: 76511812

Podnikatel je zapsán v registru živnostenského podnikání

 

Nejsme plátci DPH

Grafika, mapy, plakáty:

litografie

19,2 x 25,1

Stav: velmi dobrý

sign. PD Jiří Slíva, č. 79/300


suchá jehla

17,7 x 13,2

Stav: lehce zvlněný papír

pozdější otisk z původní desky


tuš, pastelka, papír

11,5 x 15

Stav: velmi dobrý

monogr. PN M 2002


Doporučujeme:

1993, Národní galerie

Stav: Velmi dobrý; lehce pomačkané růžky


1998, Arte Tipografica

Stav: Velmi dobrý


2004, Národní galerie

Stav: Výborný