Jarní 193. bibliofilská aukce - květen 2022

Bibliofilská aukce bude vrcholit v aukčním sále v Ostrovní ul. 8  (za Národním divadlem) ve čtvrtek 26. května 2022 od 18h

Předaukční výstava proběhne 23. - 26.5. v prostorách Aukční síně Vltavín po - čt 10-18 hod., v den aukce do 15 hod.

Pravidla aukce najdete v aukční vyhlášce, návod jak dražit zde, kompletní nabídku na www.galerie-vltavin.cz

Naše hlavní témata jsou: tiskař Jaroslav Picka a jeho dílo, avantgardní typografie (Toyen,Teige, Josef Čapek), knihy lomeného stylu - <<kubismus a kniha>>,  Josef Váchal, básníci ve svých sbírkách podepsaní, autogramy (John Steibeck aj.), staré tisky (hebraica, kuchařky, Cromwell), Božská komedie

nahlédnout můžete za tlačítkem Další >>

Jarní bibliofilská aukce květen 2022 : online část

online část květnové bibliofilské aukce 2022 s ukončením 27.5.2022

podpis Jiřího Konůpka v tiráži, kresby Jana Konůpka, I. sv. ed. "Acta privatissima vitae et operis Johanni Konůpek", vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1958, volné listy v papírové obálce, ex. 58 , Pannekoek, nestr., velmi dobrý stav

raritní spisek s jedinou ilustrací před titulem Jaroslav Váchal, dle Sáňky se dochovalo pouze několik exemplářů, neboť Picka vydání zastavil a výzdobu nově zadal A. Burkovi, 27. sv. ed. Čtení pro bibliofily, přel. O.F. Babler, vysázel, vytiskl a vydal Jaroslav Picka, Praha 1933, polokož. vazba se zlac. písmem a ořízkou, ex. 34/62 ?, losinský ruční papír, 34s., celofánový přebal, výborný stav

24 reprodukcí perokreseb A. Kubin, Wiener Verlag 1947, volné listy v papírových deskách, lehce zažloutlý papír, desky na hranách a při okrajích lehce poškozené

34,5 x 49,5

sign. PD Marko Čermák, č. 85/100, vytvořeno exkluzivně pro Galerii Vltavín a Galerii 33

35,5 x 27,5

autorský tisk, sign. PD Válek

27 x 17,5

autorský tisk, sign. PD Válek

1996, Naše vojsko

2017,

2007, Academia