Novem listopad. bibl. aukce 2019

samizdat, etc.

Velikonoce
800,- aukce

prostorové leporelo, bez místa a data vydání, velmi dobrý stav

prostorové leporelo, vydala Lidová demokracie – Vyšehrad, Praha 1983, velmi dobrý stav

samizdat, svazek vedle korespondence z vězení 1981-82 obsahuje i přepis protokolu StB o domovní prohlídce u manž. Kantůrkových a obsáhlý seznam zde konfiskovaných písemností, doslov je nahrazen přepisem protokolu o propuštění z vazby, strojopis na průklepovém papíře, na titulu uveden letopočet květen 1981 - březen 1982, bez nakladatel. údajů, brož. plátěné desky, A4 formát, 367s., velmi dobrý stav

samizdatový časopis pro druhou i jinou kulturu, č. 9 (vyd. zima 1985-86), 10 (léto 1986), 11 (podzim 1986), 12 (léto 1987), sešity v původním igelitovém přebalu, Samizdatový časopis Vokno vydával od roku 1979 František Stárek spolu se svými přáteli jako hlavní periodikum kulturního undergroundu (od 7. čísla byl na obálce uveden podtitul „časopis pro druhou i jinou kulturu“). Do časopisu přispívali také členové Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných, například Ivan Jirous a Dana Němcová. Redakce také záhy vydávala knihy ve stejnojmenné samizdatové edici, v souvislosti s vydáváním časopisu Vokno (při přípravě šestého čísla, které se nepodařilo dokončit) byli v roce 1981 zatčeni a později odsouzeni k nepodmíněným trestům odnětí svobody František Stárek, Ivan Jirous, Michal Hýbek a Milan Frič. Po propuštění bylo vydávání časopisu opět obnoveno a postupně začal také vycházet informační bulletin Voknoviny a videomagazín, redakce také pořádala výstavy, přednášky a koncerty

samizdat, 2.sv. souborného vydání Patočkových spisů Péče o duši "souboru statí, přednášek a poznámek k problematice postavení člověkave světě a v dějinách", svazek obsahuje dosud nepublikovanou studii Negativní platonismus, která poprvé vyšla tiskem až v r. 1990, 4 další studie věnované zejména filozofii dějin, a přepis 5 přednášek v soukromém kruhu přátel, oboustranný xeroxovaný strojopis, bez nakladatele a místa vydání, pravděpodobně za péče a redakce I. Chvatíka, M. Kouby, M. Petříčka, R. Palouše, J. Víta, 1987, A4 formát, svázáno v pl. deskách, 453s., velmi dobrý stav

cyklus kreseb z let 1928-1932 v kompletním souboru šestnácti reprodukcí s litografickým podtiskem Františka Kupky, které byly tištěny podle kvašů z r. 1930 v omezeném nákladu Malá Edice Mistrů sv. 5, úvodd Fr. Kupka, text na dvoulistu J. Loriš, tisk Č.A.T. Praha, vydal Vladimír Žikeš, Praha 1948, volné listy v orig. deskách, velmi dobrý stav

obálku fotomontáží vytvořil J. Heartfield, vl. jménem Helmut Herzfeld, něm. výtvarník, typograf, tvůrce avantgardní fotomontáže, žil a tvořil po nástupu Hitlera v Praze, vytvořil přebaly k Haškovu Švejkovi, úprava J. Friml, ob. tisk V. Neubert, edice Spisovatelé Sovětského svatu sv. 1, vydal v Odeonu Jan Fromek, Praha 1934, orig. brož s ob., 196s.,  ob. přehnutá, při krajích na hřbetu drobně poškozená, jinak velmi dobrý stav

10 výtisků samizdatové kulturní revue, č.1/85; 2/85; 3-4/86; 5/86; 6/87; 7/87; 8/87; 9/88; 13/89, vychází č. 1-4 pod názvem Jednou nohou, č.5 a 6. Revolver Revue Jednou nohou, od č. 7 Revolver Revue, ob. V. Karlík, založili Viktor Karlík, Jáchym Topol a Ivan Lamper, 1. číslo revue bylo dedikováno vězněnému Ivanu Jirousovi, převleky pod titulem: Kulturní revue - tzv. "nezávislý" tiskový orgán (1, 2); Tzv. nezávislá kulturní revue (3-4); Nezávislé kulturní periodikum (6); Off ghetto magazine (7); Colorama - profesionální a nezávislý magazín (8); Femme fatale - nezávislý magazín přispívali mmj. Václav Havel, Zbyněk Hejda, Vít Kremlička, Alexandr Vondra, Petr Placák či J. H. Krchovský, v tiráži uvedena redakce Mato, Saran-wrap a Tajemný EM (1); M., Tajemný M., S.W. (2); M., S.W., Tajemný M, Jindra Hojer, Tonda Plíhal a kluci ze Dvorců a dost (3-4); Mladý Muž Který Se Vyzná s redakční radou: Tonda Plíhal (ze Dvorců), Městská Chudina, Lassie-Se-Vrací, Kropiči, Sympatický Dareba, Nakonec Príma + Adam a Plavčíci Kapitána Bontecoea (5); S.W. a M.A. s redakční radou (6); SWEET JANE a nevadský plyn (RR makers) (7-10) vychází od r. 1985, místo vydání od č. 8 uvedena Praha, tisk cyklostylem (částečně xerox, průklep, jehličková tiskárna); sešito v (polo)kartónu (1-9), č. 9 na obálce Košířská madona,

Pokoušení
5000,- aukce

samizdat, na přídeští fotografie V. Havla I. Lamper, frontispis s názvem hry POKOUŠENÍ V. HAVEL a 6 ilustr. příloh linoryt V. Karfík, ob. tištěný název na lepence, rámeček bělobou a autor strojopisem, zadní straně obálky „razítko“ SVM, 11sv. edice Mozková mrtvice, vydal Ivan Lamper, 1985, ex. 150, formát A4, brož.,, 100s., velmi dobrý stav,

1907-1917. The Painter of Modern Life, vol. II., angl. text, vydala Pimlico, London 1997, brož.,, 500s., velmi dobrý stav, drobné opotřebení na hřbetu

12 barev. litografických tisků tužových kreseb P. Picassa, Éditions Cercle ď Art, Paris 1966, vydala Artia, Praha 1971, pl. vazba s bar. reliéfem podle Picassovy kresby, 198s., velmi dobrý stav, ob. na hřbetu drobně opotřebená,  ochranné pouzdro

1 barev. litografie za titulem a 1 litografie v příloze kresby P. Picassa, Éditions Cercle ď Art, Paris 1964, vydala Artia, Praha 1970, pl. vazba s bar. reliéfem podle Picassovy kresby, 212s., velmi dobrý stav,  ochranné pouzdro

podpis a dedikace R. Weiner, nákladem Tisk. spol. Polygrafie, Brno, 1919, 240 s., polopergamen. vazba, zažloutlé listy, jinak výborný stav

malé, bohatě ilustrované vydání s barevnými tabulkami, přeložil MUDr. a PHDr. Adolf Ambrož, barevné tabulky dle originálů A. Suchardové - Boudové, vydal B. Kočí, Praha 1929, 1268 s., poloplátěná vazba, prasklé plátno vazby na hřbetě, jinak výborný stav

2 orig. litografie z kreseb P. Picassa, vytiskl Fernand Chenot, Intimes aus einem Atelier, vydal Werner Dausien Verlag, Hanau 1969, pl. vazba s bar. reliéfem, 195s., velmi dobrý stav, skvrny na hřbetu obálky, ochranné pouzdro

Asanace
600,- aukce

1. vydání, ob. a frontispis V. Milev, ilustrace na patitulu J. Šlitr, 112.sv., vyd. Obrys/Kontur - PmD, Mnichov 1988, 500ex., původní brož, 104s., výborný stav

tři sign. komb. techniky K. Demel, tisk P. Dřímal, úprava B. Berka, vyd. Pražské jaro, Praha 1988, Ex. 89/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 46 s., kožená vazba, zlatá ořízka, kolibří vydání, výborný stav

tři sign. komb. techniky L. Kuklík, neprodejná příloha k programu Literárního večera Lyry v divadle hudby v Praze, vydal Supraphon, Praha 1988, Ex. 169/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 22 s., kožená vazba, zlatá ořízka, kolibří vydání, velmi dobrý stav, drobná vada na vazbě

sign. komb. technika A. Brunovský, Lyra Pragensis, 1985, Ex. 138/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 12 s., kolibří vydání, výborný stav

Přístav volá byl třetí knihou vydanou Kobesem v sešitech a vyšel v číslech 20 až 26. Na román byly zhotoveny originální desky s hlavou indiána a svázáním jednotlivých sešitů do desek tak vznikla kapesní foglarovka

Více zde: https://www.foglarovec.cz/products/a1941-kto-svazek-3-kobes/

20 pohlednic fotografií z akcí Solidarity na podporu čs. opozice, ze setkání členů Solidarity s chartisty na československo-polských hranicích v letech 1987-89 a posléze v nových rolích roku 1990, V. Havel, P. Pithart, A. Šabatová, J. Kuroń, A. Michnik, L. Walesa,  4 str. text o historii kontaktů čs.-pol. disentu v 5 jazyk. mutacích pol., č., slov., něm., angl, vydala Fundacja Solidarności Polsko-Czesko-Slowackiej, Warszawa 1993, volné listy v deskách, velmi dobrý stav

« < 1 2 3 4 5 6 7 > »

sign. komb. technika Petr Melan, úprava Vlad. Viener, Lyra Pragensis, 1987, Ex. 70/200, na ručním papíře z Velkých Losin, 21 s., brož, kolibří vydání, výborný stav

podpis autora, v němčině, obálka P. Sovák, vydalo nakladatelství Albrecht Knaus, Mnichov 1990, 808 s., celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav

podpis a dedikace J. Seifert, ilustrace J. Trnka, vydalo SNDK, Praha 1955, 80 s., celoplátěná vazba s obálkou, obálka při okrajích lehce pokrčená a potrhaná, přední listy uvolněné z vazby, pěkný stav

1958, SNKLHU (Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění)

2000, Český art holding