HISTORIE AUKCÍ

197. Nová podzimní 2022

Podzimní bibliofilská aukce nabídne několik vzácně se objevujících tisků, zejména Josefem Šímou ručně kolorovaný výtisk a podepsaný výtisk titulu Lidé z baru od Jeana Delluca a legendární Babičku s ilustracemi a podpisem Josefa Špály obojí vydané ve Štorchově Aventinu.

Jarní bibliofilská aukce květen 2022 : online část

online část květnové bibliofilské aukce 2022 s ukončením 27.5.2022

https://www.auctions-art.cz/aukce

tuš, papír

21 x 21

monogr. PN M 90, autor se zabýval figurální malbou a kresbou, ve volné tvorbě se věnoval tanci a baletu, jeho kresba se vyznačuje jednoduchostí a dynamikou, působil jako malíř a ilustrátor lékařské literatury na Anatomickém ústavu, ilustroval učebnici anatomie

35,5 x 27,5

autorský tisk, sign. PD Válek

64,8 x 85,5

Sign. PD Mžyk Josef 1997; 5/23

1958, Československý spisovatel

Stav: velmi dobrý, obálka při krajích mírně zašlá

1906, Archaeologická kommisse při České akademii císaře Františka Josefa pro Vědy, slovesnost a umění

Stav: vazba mírně opotřebená, jinak velmi dobrý stav