Vážení bibliofilové,

spustili jsme pro vás aukční katalogovou nabídku Bibliofilské aukce konané 22. listopadu 2018.

Limit nebo tzv. první podání můžete učinit po prokliknutí na on-line nabídku na stránkách Aukční síně Vltavín.

Viz okénko po pravé straně.

Listopadová Bibliofilská aukce, 2018

Biblio

podpis autora na patitulu, návrh ob. Jaro Kučera, nákladem vlastním, Praha 1931 , pl. s ob., 392s., velmi dobrý stav

podpis autora, 38 vyobr., Collection Les Vainqueuers, vydal Editions Je Sers, Paris 1938, pl. nepůvodní vazba, 148s., velmi dobrý stav

14 kamenotiskových příloh, 1 mapka Dalmatského pobřeží, roč. , čísla 1.-12, vydává , Praha 1853, polopl. vazba se zlac. nápisem na hřbetu, 384s., naprasklý hřbet, velmi dobrý stav

5 x bar. litografie (jedna sign.), bar. litografie na ob. a podpis v tiráži P. Oriešková, tiskl J. Lípa, úprava V. Viener, 41. sv. ed. Polyhymnia, vydala Lyra Pragensis, Praha 1985, ex. 200, sešit, 29s., losinský papír, velmi dobrý stav

3 sv.,  ukázky děl umělců - legionářů čsl. legií za 1.sv. války, reprodukce děl nalepené na kartonu, ve svazku Čs. legie ve Francii reprodukován soubor Preissigových plakátů V boj!, Kupkovy portréty a  karikatury důstojníků (pseud. Dálný), bojiště O. Nejedlého a V. Beneše, kresby O. Gutfreund, 99 vyobr., v ruském svazku nelze přehlédnout dílo O. Matouška a J. Vlčka, jejich tvorba měla více dokumentární charakter, italský svazek z většiny obsahuje portréty vojáku, výjevy ze každodennosti legionářů, života vesničanů a italské scenérie B. Bartoše a malby horské scenérie a frontových opevnění L.Šímy a O. Koníčka, vydal Památník odboje, Praha 1922-1923, papírová ob. svázaná ozdobnou šnůrkou, u franc. svazku desky při dolním kraji natrřené, velmi dobrý stav všech svazků

medailony s portréty a ukázky děl umělců, kteří vstoupili na čsl. legií za 1.sv. války, sestavil, ob. a úpravu navrhnul P. Dějev, dobové reklamy, tisk Neubert a synové,  vydal Čsl. legionář MNO, Kanc. Čsl. Legií, Praha 1937, pův. pl. vazba, 317s., hřbet naražený, vazba mírně zašlá, velmi dobrý stav

memoranda: Mémoire No. 1 Les Tchécoslovaques. Leur historie et civilisation- Leur lutte et leur travail- Leur rôle dans le monde  31s.,
Mémoire No. II. Les revendications territoriales de la république Tchécoslovaque - I. Bohême, Moravie, Silésie , II.Rectification des frontières de la Bohême, de la Moravie et de la Silésie, III. La Slovaquie, IV. Les Ruthènes en Hongrie , V. Le voisinage des Tchécoslovaques et des Yougoslaves , VI. Ľ internationalisation des moyens de communication,VII. Les Serbes de Lusace et les Tchécoslovaques de Vienne, obs. 6 mapových příloh s vyznačením národnostní problematiky, územních změn a trasováním hranic, razítko čs. delegace na Mírové konferenci, vpisky a úpravy textu, 43s.,

Mémoire No. III Le probléme des Allemands de Bohême , 24s.,

Mémoire No. VI Le probléme des Ruthènes de Hongrie, 1 mapka národnostních poměrů, 10s.,

Mémoire No. IV Le probléme de la Silésie de Teschen, 1 mapka národnostních poměrů, 10s.,

polokož. vazba Jan Rajman, zlac. ořízka, desky vazby poškozené vodou, zašlé, jinak velmi dobrý stav

il. Jan Javorský, vyd. SNDK, Praha, 1965, ed. Karavana, pův. brož, 353s., při hřbetu mírně odlepené lamino, jinak velmi dobrý, sběratelský stav

vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 323s., dobrý stav

il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 245+243s., u prvního svazku prasklá přední předsádka, dobrý stav

il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 203+190s., u druhého svazku mírně rozvolněná vazba, dobrý stav

vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 256+250s., mírně odřené a rozvolněné vazby, dobrý stav

il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 241+249s., dobrý stav

vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 222s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav

il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav

il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 255s., dobrý stav

il. Josef Ullrich, II. autorisované vydání, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 3x pův. clpl. vazba, 462+469+425s.

vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., clpl. převazba, 287s.,

kompletní série, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Návrat, Brno, 1993 a 1994, 5x pův. lamin. vazba, velmi dobrý stav všech svazků

kompletní série, obs. Derviš, Královna pouště, Růže pralesa, Údolí smrti a Lovec sobolů, vyd. Návrat, Brno, 1993, 5x pův. lamin. vazba, velmi dobrý stav všech svazků

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

podpis a barev. linořezy P. Rolčík, vydala Práce, Praha 1959, pl. s ob., 41s., ob. při horních krajích lehce potrhaná, velmi dobrý stav

obs. řadu čb. vyobrazení a úv. slovo G. Sonnbergera, vyd. Nadac Egona Schieleho, 1995, brož s obálkou, nestr., velmi dobrý stav

1926, Rudolf Škeřík

Vazba a linoryty Josef Čapek

1962, Nakladatelství politické literatury

Stav: Velmi dobrý stav knihy; okraje obálky lehce zašlé