Květnová biblio aukce 2019 - podpisy a dedikace

Aukce číslo 166 bude zahájena dne 23.5.2019 od 18:00 v Aukční síni Vltavín

6 podepsaných sbírek aforismů z let 1977 až 1990 autorem, "Kecám a tudíž jsem...", "ve jménu medicíny". "Bolej tě zuby, Františku?",Domácí lékař, Bajky na dobrou noc, Bajky na neděli,  5 sbírek připravil k vydání, slovem doprovodil a vydal Milan Cimburek v Paper Art edition, Zurich 1977-1987, sbírku Domácí lékař vydal Orbis 1990, brože, velmi dobré stavy

14 kamenotiskových příloh, 1 mapka Dalmatského pobřeží, roč. , čísla 1.-12, vydává , Praha 1853, polopl. vazba se zlac. nápisem na hřbetu, 384s., naprasklý hřbet, velmi dobrý stav

věnování a podpisy členů Českého kvarteta pod jejich karikaturou od H. Boettingera s vročením 1918, podpis J. Suk, K. Hoffmann, J. Herold a L. Zelenka, vydal J. Otto, Praha 1910, pl. vazba, nestr., velmi dobrý stav

il. a podp. na patitulu obou svazků C. Bouda, vyd. SNKLHU, Praha, 1953, 2x clpl. vazba bez ob., 309+261s., velmi dobrý stav obou svazků

IV. vydání Babičky, totožné se III. vydáním (u Koberarozdílná velikost vazby a chybí dedikace Americkému klubu dam červen 1869)  vyd. I.L. Kober, Praha 1869, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na deskách a na hřbetu, 275s., odřená částečně restaurovaná vazba, drobná poškození při spodních krajích, listy na začaátku a konci bloku vodní mapy, občas skvrny na listech, celkově zažloutlé, velmi dobrý stav

k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na deskách, 324s., desky vyšisované, ochr. pouzdro, exlibris vlastníka, velmi dobrý stav

1992, TON

1972, Verlag Werner Dausien

Stav: Velmi dobrý stav knihy; obálka při okrajích na hřbetu otřepená a vybledlá