Květnová biblio aukce 2019 - Babička

Aukce číslo 166 bude zahájena dne 23.5.2019 od 18:00 v Aukční síni Vltavín

Babička
1300,- aukce

ilustrace Z. Burian, 18 bar. i čb. kvašů a 2 kresby v přílohách a 34 pérovek v textu, doslov A. Veselý, tisk textu, jednobar. a tříbar. hlubotisku tiskárna Politika, vyd. Pavlík, Praha 1940, celopl. nakladatelská vazba ce zlacením a ražbou na deskách, 175s., velmi dobrý stav

Babička
200,- aukce

ilustrace a kresba na obálce A. Kašpar, reprodukce podobizny B. Němcové od J. Hellicha ve frontispisu, úprava, předmluva a poznámky J. Kabelík, vyd. Šolc a Šimáček, Praha 1941, polopl. vazba, 267s., velmi dobrý stav

Babička
200,- aukce

fotografie z ratibořického údolí J. Zeman, úprava H. Melicharová, 12. sv. Knižnice Oreb,  vyd. Ant. Dědourek, Třebechovice p. O. 1942, původní brož, 393s., nerozřezáno, vazba politá, jinak dobrý stav

Babička
200,- aukce

k vydání připravil a doslovem opatřil Václav Tille, vyd. Jan Laichter, Praha 1914, pl. vazba, 334s., velmi dobrý stav

podpis a kresby V. Špála, vydal Dr. Otakar Štorch-Marien jako padesátý devátý svazek své edice Aventinum, Praha 1923, vytiskli Kryl a Scotti na Moravě, 1000 výtisků, 172 stran, restaurováno, zašpiněná vazba, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře

Babička
800,- aukce

Babička
300,- aukce

přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., velmi dobrý stav

Babička
4500,- aukce

IV. vydání Babičky, totožné se III. vydáním (u Koberarozdílná velikost vazby a chybí dedikace Americkému klubu dam červen 1869)  vyd. I.L. Kober, Praha 1869, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na deskách a na hřbetu, 275s., odřená částečně restaurovaná vazba, drobná poškození při spodních krajích, listy na začaátku a konci bloku vodní mapy, občas skvrny na listech, celkově zažloutlé, velmi dobrý stav

Babička
280,- aukce

výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 324s., desky vyšisované, ochr. pouzdro, exlibris vlastníka, velmi dobrý stav

Babička
250,- aukce

Babička
350,- aukce

portrét B. Němcové ve frontispisu K. Štapfer, dvě barevné přílohy a množství ilustrací v textu V. Bartoněk, L. Borůvka, J. Goth, P. Körber, K.V. Muttich, Frant. Bíza, F. Slabý, K. Štapfer, J. Ullrich, K. Thuma, vyd. I.L. Kober, Praha (1936), nakladatelská celopl. vazba s ražbou a zlacením na deskách, 250s., desky vyšisované, vypadlé zlacení písmen, medailon B.N. odřený, horní a dolní část hřbetu odřená, věnování na patitulu, velmi dobrý stav

Babička
250,- aukce

viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábanec, velmi dobrý stav

Babička
350,- aukce

s předmluvou od Aloisa Jiráska, vyd. J. Otto, Praha 1901, nakladatelská celopl. vazba, X.,340s., červená ořízkavazba mírně zašlá, ohmataná, velmi dobrý stav

kompletní série, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Návrat, Brno, 1993 a 1994, 5x pův. lamin. vazba, velmi dobrý stav všech svazků

vyd. Karl-May Verlag, Drážďány, 1879, desky z tvrdšího papíru, 607s., obálka při okrajích potrhaná, na hřbetu částečně přelepená, flíčky na listech

třetí díl ze série knih o Vinnetouovi, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1930, plpl. vazba, 409s., restaurováno, nový slepý hřbet, přední desky lehce sedřené, mírně ušpiněné ořízky, velmi dobrý stav

1962, Nakladatelství československých výtvarných umělců (NČSVU)

2002, Gallery

1966, Artia