Položky aukce autora: Němcová Božena 1820 - 1862

Babička
200,- aukce

ilustrace a kresba na obálce A. Kašpar, reprodukce podobizny B. Němcové od J. Hellicha ve frontispisu, úprava, předmluva a poznámky J. Kabelík, vyd. Šolc a Šimáček, Praha 1941, polopl. vazba, 267s., velmi dobrý stav

Babička
200,- aukce

fotografie z ratibořického údolí J. Zeman, úprava H. Melicharová, 12. sv. Knižnice Oreb,  vyd. Ant. Dědourek, Třebechovice p. O. 1942, původní brož, 393s., nerozřezáno, vazba politá, jinak dobrý stav

Babička
200,- aukce

k vydání připravil a doslovem opatřil Václav Tille, vyd. Jan Laichter, Praha 1914, pl. vazba, 334s., velmi dobrý stav

Babička
800,- aukce

Babička
300,- aukce

přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., velmi dobrý stav

Babička
4500,- aukce

IV. vydání Babičky, totožné se III. vydáním (u Koberarozdílná velikost vazby a chybí dedikace Americkému klubu dam červen 1869)  vyd. I.L. Kober, Praha 1869, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na deskách a na hřbetu, 275s., odřená částečně restaurovaná vazba, drobná poškození při spodních krajích, listy na začaátku a konci bloku vodní mapy, občas skvrny na listech, celkově zažloutlé, velmi dobrý stav

Babička
280,- aukce

výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 324s., desky vyšisované, ochr. pouzdro, exlibris vlastníka, velmi dobrý stav

Babička
250,- aukce

Babička
350,- aukce

portrét B. Němcové ve frontispisu K. Štapfer, dvě barevné přílohy a množství ilustrací v textu V. Bartoněk, L. Borůvka, J. Goth, P. Körber, K.V. Muttich, Frant. Bíza, F. Slabý, K. Štapfer, J. Ullrich, K. Thuma, vyd. I.L. Kober, Praha (1936), nakladatelská celopl. vazba s ražbou a zlacením na deskách, 250s., desky vyšisované, vypadlé zlacení písmen, medailon B.N. odřený, horní a dolní část hřbetu odřená, věnování na patitulu, velmi dobrý stav

Babička
250,- aukce

viněta v titulu, iniciály, kresba na přední desce a úprava C. Bouda, k vydání připravili a vysvětlivkami opatřili B. Havránek, R. Havel, R. Skřeček, ed. Skvosty sv. 1, jako svou 1. publikaci vyd. SNKL, Praha 1953, nakladatelská celokož. vazba, 367s., modrá ořízka, na zadní desce malý škrábanec, velmi dobrý stav

Babička
350,- aukce

s předmluvou od Aloisa Jiráska, vyd. J. Otto, Praha 1901, nakladatelská celopl. vazba, X.,340s., červená ořízkavazba mírně zašlá, ohmataná, velmi dobrý stav

ilustrace, vazba a kresba na obálce A. Paderlík, úprava V. Rein, vysvětlivky a doslov K. Jánský,  vyd. SNKLHU, Praha 1960, pl. s ob.., 72s., velmi dobrý stav

1966, Mladá fronta

Stav: Lehce ušpiněná obálka, jinak velmi dobrý stav

2002, Gallery

1992, TON