Květnová biblio aukce 2019 - staré tisky

Aukce číslo 166 bude zahájena dne 23.5.2019 od 18:00 v Aukční síni Vltavín

první české vydání slavného herbáře italského humanisty Mathioliho v redakci Tadeáše Hájka z Hájku a Jiřího Melantricha z Aventýna, tisk počíná latinským přípisem císaři Maxmiliánovi, předmluva Tadeáše Hájka z Hájku, předmluva Jiřího Melantricha z Aventýna, dedikace polskému králi Zigmundovi, 28 šlechtických erbů, celostr. portréty A. Mathioli a T. Hájka z Hájku, znak Starého města pražského, jedinečně velké, téměř celostránkové, na prvních 26 listech kolorované ilustrace rostlin provedené dřevorytem, v následném českém vydání byly nahrazeny menšími ilustracemi, dále iniciály zdobené dřevorytem, herbář vydal český tiskař a nakladatel Jiří Melantrich z Aventýna, Staré město pražské 1562, novodobá kožená vazba s tlačeným reliéfem, titulní list chybí, silně poškozené okraje listů restaurovány, chybějící části listů doplněny, listy XIII, XXVII, XXVIII, XXIX, LXXI, LXXII, LXXIII, LXXIV, LXXV, LXXVI, CLXXXIII, CLXXXIV, CLXXXVIII, CLXXXIX, CXC, CCXXVI, CCLV, CCLVI, CCCXI zcela chybí, nahrazeny prázdnými listy, z rejstříků se dochovalo pouze torzo několika stran, celkový stav svazku velmi dobrý, ochranné pouzdro

přivazek Celý Žaltář Proroka a Krále Sw. Dawida, rejstřík žalmů a písní svátečních, vydal Bohumil Háze, Praha 1820, XXXII + 910 + 93s., celokož. vazba

4 celostránkové barevné dřevoryty, titul, frontispis, nakladatelská viněta, iniciály, viněty, vlysy, předsádky, obálka a úprava O. Štáfl, doslov J. Schmitt, 1. sv. edice Krásných knih, dvoubarevný tisk, tiskla "Politika", vydal O. Štáfl, Praha, vazba v hedvábí se zlacenou ražbou, zlatá ořízka, Ex. 67/300, 68 s., vybledlý hřbet, jinak stav velmi dobrý

2002, Gallery

1974, SNTL (Státní nakladatelství technické literatury)

1980, Jazzová sekce