Položky aukce autora: Karel Tondl 1893 - 1980

6 akvarel. ilustrací v přílohách a tušové kresby v textu Bohumil "Bimba" Konečný, ed. Knihy táborového ohně sv. 3, vydal Kobes, Praha 1941-42 , dobová polopl. vazba s reliéfní kresbou, 204 s., velmi dobrý stav, Přístav volá byl třetí knihou vydanou Kobesem v sešitech a vyšel v číslech 20 až 26, na román byly zhotoveny originální desky, které si mohl zájemce dokoupit a svázáním jednotlivých sešitů do desek tak vznikla kapesní foglarovka

podpisy na papitulu a reprodukce kreseb výtvarníků F. Emler, R. Hanych, V. Síla, J. Olexa, V. Trefil, J. Vacke, ilustrace v textu a titulního listu J. Olexa, podpis básníka P. Křičky na patitulu, 12 reprodukcí v příloze úpravu, tisk a vydání provedl Karel Janout, Kladno 1937, 5s.+ přílohy, volné listy v deskách s pauzovacím přebalem, velmi dobrý stav

litografie ve frontispisu,expresionistický návrh vazby, titul linorytem, nakl. značka, úprava Ed. Milén, písmo Ohio, vydal Fr. Borový, Praha 1923, 96s., orig. kartonová vazba, velmi dobrý stav

litografie

16,1 x x 11,2

sign. PD J. Šerých 86, č. 18/100

30,5 x 39

sign. PD Markéta Luskačová, vzadu popsáno

Litografie

53,8 x 37,2

Sign. PD Martin Salajka 2010; 21/81

1944, International Business Machines Corporation

Stav: Lehce odřené rohy desek, jinak velmi dobrý stav

2000, Český art holding

1994, Academia

Stav: Velmi velmi dobrý, několik stran podtrháno tužkou