Položky aukce autora: Herčík Josef 1922 - 1999

5 sign. ocelorytin J. Herčík, připravil a poznámkou opatřil J. Simonides, ruční papír Saunders, pamětní tisk k 150. výročí prvého pobytu pol. skladatele v Čechách a 20. výročí založení Společ. F. Chopina, pro Společnost F. Chopina a Kulturní a společ. středisko města Mariánských Lázní vyd.Supraphon 1979, pův. brož, 24s., ex. 143/200, velmi dobrý stav

dva výtisky (brož + vazba), ilustrace a kresba na obálce M. Galanda, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1941, brož., 77s., nerozřezáno; poloplátěná s obálkou, 77s, při okrajích obálka mírně poškozena

k vydání připravila, poznámkami a komentovaným srovnáním rozdílů mezi I. a II. vydáním Babičky v závěru doplnila M. Gebauerová, secesní úprava, ed. Čeští spisovatelé XIX. století, Sebrané spisy Boženy Němcové sv. II., vyd. Jan Laichter, Praha 1905, nakladatelská celopl. vazba s ražbou na deskách, 324s., desky vyšisované, ochr. pouzdro, exlibris vlastníka, velmi dobrý stav

1966, Nakladatelství československých výtvarných umělců (NČSVU)

198 vyobrazení

1989, Národní galerie