Položky aukce autora: Mácha Karel Hynek 1810 - 1836

4 celostránkové barevné dřevoryty, titul, frontispis, nakladatelská viněta, iniciály, viněty, vlysy, předsádky, obálka a úprava O. Štáfl, doslov J. Schmitt, 1. sv. edice Krásných knih, dvoubarevný tisk, tiskla "Politika", vydal O. Štáfl, Praha, vazba v hedvábí se zlacenou ražbou, zlatá ořízka, Ex. 67/300, 68 s., vybledlý hřbet, jinak stav velmi dobrý

Máj
250,- aukce

úvod a poznámky K. Hikl, na patitulu fotografie Máchova jezera a reprodukce básníkova portrétu od M. Švabinského, úprava E. Leschinger, 2. sv., edice Světla, sborník četby školní, vydal J. Laichter, Praha 1912, původní brož., 60s., nerozřezáno, velmi dobrý stav

Máj
1500,- aukce

vyzdobil J. Benda, úpr. A. Macek, vazba L. Bradáč, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1911, Ex. 380/520, původní celokožená vazba, 86s., zlatá ořízka, stav velmi dobrý

Máj
350,- aukce

Máj
300,- aukce

ilustrace A. Strnadel, úprava R. Hála, vyd. E. Jánská, 4sv. edice Hyperion, Praha 1941, brož., 65s, nerozřezáno, lehce zašpiněná, při okraji pokrčená obálka

Máj
2500,- aukce

4 dvoubarevné litografie a úprava K. Svolinský, vyd. V. Šmidt, 5 sv. edice Kytice, Praha 1939, Ex. 66/300, brož., 69s, zašpiněná a při okrajích potrhaná obálka

Máj
1200,- aukce

Máj
200,- aukce

sedmi dřevoryty vyzdobil K. Štěch, úprava St. Stejskal, přehlédl B. Beneš Buchlovan, I. sv. edice Malá veledíla, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1945, ex. 94, brož., 61s., velmi dobrý stav

Máj
200,- aukce

ilustrace a kresba na obálce v. Oliva, vyd. Šolc a Šimáček, Praha (1920), brož., 48s., obálka při kraji poškozená, hřbet poničený, uvnitř dobrý stav

Máj
250,- aukce

dva výtisky (brož + vazba), ilustrace a kresba na obálce M. Galanda, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1941, brož., 77s., nerozřezáno; poloplátěná s obálkou, 77s, při okrajích obálka mírně poškozena

Máj
100,- aukce

ilustrace, vazba a kresba na obálce A. Paderlík, úprava V. Rein, vysvětlivky a doslov K. Jánský,  vyd. SNKLHU, Praha 1960, pl. s ob.., 72s., velmi dobrý stav

Máj
200,- aukce

barev. kresba ve frontispisu, čb. ilustrace a kresba na obálce Fr. Vrobel, předmluva nakladatelova, tisk Fr. Rebec,  vyd. Vojtěch Šeba, Praha 1928, brož., 53s., obálka při kraji drobné skrvny, velmi dobrý stav

Máj
200,- aukce

il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., 2x pův. nakladatelská clpl. vazba, 241+249s., dobrý stav

obálka anonym, frontispis a ilustrace L. Bennett, secesní úprava, vlysy, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, 2. vydání, pův. clpl. nakladatelská  zdobená vazba s obálkou, 205s., nakladatelská reklama s Burianovou ilustrací na zadní straně obálky, vazba mírně povolená, spodní část obálky chybí,  velmi dobrý stav

obs. díly V zemi černých stanů, Vězeň bagdádský, Tajemství babylonské věže, V propastech stínů, Ahriman Mirza, Růže ze Šírázu, V bažinách Ardistanu a Na hoře Alláhově, vyd. Laser, Plzeň, 1992, pův. lamin. vazby, u prvního svazku uvolněný jeden arch, jinak velmi dobrý stav všech osmi knih

1971,

7 linorytů v textu; bez litografické přílohy

1994, Victoria Publishing