Květnová biblio aukce 2019

vyd. Karl-May Verlag, Drážďány, 1879, desky z tvrdšího papíru, 607s., obálka při okrajích potrhaná, na hřbetu částečně přelepená, flíčky na listech

třetí díl ze série knih o Vinnetouovi, vyd. Jan Toužimský, Praha, 1930, plpl. vazba, 409s., restaurováno, nový slepý hřbet, přední desky lehce sedřené, mírně ušpiněné ořízky, velmi dobrý stav

il. Miloš Novák, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1939, pův. clpl. zdobená vazba, 397s., zkosený hřbet a mírně odřené desky na hřbetu, flíčky na ořízce, jinak velmi dobrý stav

obs. díly V zemi černých stanů, Vězeň bagdádský, Tajemství babylonské věže, V propastech stínů, Ahriman Mirza, Růže ze Šírázu, V bažinách Ardistanu a Na hoře Alláhově, vyd. Laser, Plzeň, 1992, pův. lamin. vazby, u prvního svazku uvolněný jeden arch, jinak velmi dobrý stav všech osmi knih

85 čb. ilustrací G. Roux, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat, plpl. převazba se zlacením na hřbetu, 350s., přední předsádka mírně rozvolněná, listy lehce ušpiněny, okraje desek odřené, dobrý stav

42 čb. ilustrací E. Bayard a A. de Neuville, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat, plpl. převazba se zlacením na hřbetu, 183s., přední předsádka mírně rozvolněná, velmi dobrý stav

40 čb. ilustrací V. Černého, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., plpl. převazba s vevázanou pův. obálkou, 304s., krásný stav

přel. V. Unzeitig, vyd. B. Kočí, Praha, 1910, plpl. souvazba obou částí, 79+75s., velmi dobrý stav

čb. il. E. Bayard a A. de Neuville, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1912, 2. vydání, plpl. převazba s vevázanou pův. obálkou, 153s., krásný stav

vyd. Nákladem spolku pro vydávání laciných knih českých, Matice lidu, ročník XI., číslo 1+2, souvazba dvou pův. broží včetně přední a zadní obálky, 187+180s., velmi dobrý stav

Děti kapitána Granta, 172 čb. ilustrací Riou, vyd. Bibliothèque d'Éducation et de Récréation, J. Hetzel et Cie., Paříž, nedat., polokožená převazba se zlacením a zdobením na hřbetu, 624s., zlacená ořízka, velmi dobrý stav

vyd. Jindř. Bačkovský, Praha, 1921, plpl. převazba, 248s., na hřbetu naprasklé desky, flíčky na listech, několik listů mírně vyspraveno izolepou

il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. vazba, 282s., rozvolněná a u předsádek naprasklá vazba, flíčky na listech, otřepené plátno na okrajích hřbetu, jinak dobrý stav

il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1940, pův. clpl. vazba, 314s., mírně rozvolněná vazba, flíčky na listech, jinak dobrý stav

il. Zd. Burian, vyd. Toužimský a Moravec, Praha, 1944, pův. plpl. vazba, 447s., naražené růžky a odřené okraje desek, jinak dobrý stav

20 heliogravur Ze San Francisca zač. 20 stol. včetně slavného The Cliff House, tisk Albertype Co, Brooklyn, N.Y., vydal Cunningham, Curtiss & Welch, San Francisco 1909, sešit se šňůrkou, pokrčené okraje listů, ob. zašlá při krajích poškozená, vazba poškozená

ob. a 10 celostr. čb. kvašů na žlutém podtisku Z. Burian, 5. vydání, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1935, orig. brož., 254s., výborný stav

sign. suchá jehla v příloze katalogu A. Fišárek, text Jar. Pečírka, vydala Galerie Jos. R. Vilímka, Praha 1945, sešit, nestr., velmi dobrý stav

sign. suchá jehla ve frontispusu a ilustrace Fr. Tichý, výbor sestavil K. Čechák, vydalo NČSVU se Spolkem českých bibliofilů, Praha 1957, polokož. vazba, maršovský papír, 76s., velmi dobrý stav

proti titulu fotografie hradčanského panoramatu, 21 ilustrací, mapka českých zemí v příloze, kniha sestavená českým revolucionářem a exulantem J.V. Fričem představuje kulturnímu Západu české dějiny, v překladech uvádí pasáže z význ. literárních děl minulosti i současnosti, pověstí, pohádek, písní, vydal Libraire Internationale, Paris 1867, polokož. vazba, 470s., skvrny na papíře, dobrý stav

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

podpis a ilustrace K. Lhoták, překlad J. Zaorálek, doslov L. Kundera, Odeon, Praha 1968, plátěná s obálkou, obálka na hřbetu a rohu poškozená, lehce zkosený hřbet, jinak stav dobrý

dva výtisky (brož + vazba), ilustrace a kresba na obálce M. Galanda, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1941, brož., 77s., nerozřezáno; poloplátěná s obálkou, 77s, při okrajích obálka mírně poškozena

výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 324s., desky vyšisované, ochr. pouzdro, exlibris vlastníka, velmi dobrý stav

1966, Artia

1991, VBI

1974, Universita Karlova

Stav: Velmi dobrý stav knihy; okraje obálky potrhané a zohýbané