Květnová biblio aukce 2019

kompletní série, obs. Indiánské léto, Rudý gentleman, Na válečné stezce, Do věčných lovišť a Vinnetouův odkaz, vyd. Návrat, Brno, 1993 a 1994, 5x pův. lamin. vazba, velmi dobrý stav všech svazků

kompletní série, obs. Derviš, Královna pouště, Růže pralesa, Údolí smrti a Lovec sobolů, vyd. Návrat, Brno, 1993, 5x pův. lamin. vazba, velmi dobrý stav všech svazků

kompletní série, obs. Rosita de Rodriganda, Černá oheň Cortejů, V osidlech temných intrik, Klikaté stezky vášní, Pouta víry a beznaděje, Žhavé slunce Mexika 1 a 2, Zákon bohyně Nemesis, vyd. Návrat, Brno, 1994, 8x pův. lamin. vazba, velmi dobrý stav všech svazků

36 ilustrací G. Rouxe, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1896, lipská clpl. vazba s nalepenou ilustrací na předních deskách, 196s., zažloutlé listy s flíčkama, dobrý stav

obálka, 10 obr. příloh a 37 il. v textu Zd. Burian, vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, 1949, pův. plpl. vazba s obálkou, 374s., trhlinky na hřbetu a při okrajích obálky, jinak dobrý stav

obálka anonym, frontispis a ilustrace L. Bennett, secesní úprava, vlysy, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, 2. vydání, pův. clpl. nakladatelská  zdobená vazba s obálkou, 205s., nakladatelská reklama s Burianovou ilustrací na zadní straně obálky, vazba mírně povolená, spodní část obálky chybí,  velmi dobrý stav

obálka, kresba na vazbě a 10 čb. kvašů v sépiovém tónu Z. Burian, vydala Práce, Praha 1951, pův. polopl. vazba s obálkou, 207s., velmi dobrý stav

obálka anonym, frontispis a ilustrace L. Bennett, secesní úprava, vlysy, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1926, pův. clpl. nakladatelská  zdobená vazba s obálkou, 207s., vazba mírně povolená, velmi dobrý stav

obálka  a10 čb. kvašových ilustrací Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1946, pův. nakladatelská clpl. zdobená vazba, 232s., ob. při krajích pokrčená a v rozích lehce poškozená, velmi dobrý stav

16 čb. kvašových ilustrací Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1947, pův. clpl. zdobená vazba, 464s., velmi dobrý stav

16 čb. kvašových ilustrací na žlutém podkladě Z. Burian, vydal Jos. R. Vilímek, Praha 1941, pův. clpl. zdobená vazba, 291s., velmi dobrý stav

první české vydání slavného herbáře italského humanisty Mathioliho v redakci Tadeáše Hájka z Hájku a Jiřího Melantricha z Aventýna, tisk počíná latinským přípisem císaři Maxmiliánovi, předmluva Tadeáše Hájka z Hájku, předmluva Jiřího Melantricha z Aventýna, dedikace polskému králi Zigmundovi, 28 šlechtických erbů, celostr. portréty A. Mathioli a T. Hájka z Hájku, znak Starého města pražského, jedinečně velké, téměř celostránkové, na prvních 26 listech kolorované ilustrace rostlin provedené dřevorytem, v následném českém vydání byly nahrazeny menšími ilustracemi, dále iniciály zdobené dřevorytem, herbář vydal český tiskař a nakladatel Jiří Melantrich z Aventýna, Staré město pražské 1562, novodobá kožená vazba s tlačeným reliéfem, titulní list chybí, silně poškozené okraje listů restaurovány, chybějící části listů doplněny, listy XIII, XXVII, XXVIII, XXIX, LXXI, LXXII, LXXIII, LXXIV, LXXV, LXXVI, CLXXXIII, CLXXXIV, CLXXXVIII, CLXXXIX, CXC, CCXXVI, CCLV, CCLVI, CCCXI zcela chybí, nahrazeny prázdnými listy, z rejstříků se dochovalo pouze torzo několika stran, celkový stav svazku velmi dobrý, ochranné pouzdro

věnování a podpisy členů Českého kvarteta pod jejich karikaturou od H. Boettingera s vročením 1918, podpis J. Suk, K. Hoffmann, J. Herold a L. Zelenka, vydal J. Otto, Praha 1910, pl. vazba, nestr., velmi dobrý stav

13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobry stav

návrh ob. Fr. Kobliha, ve frontispisu přetisk Toulouse-Lautrecova portrétu O. Wildea, přel. Jarmil Krecar, 11. sv. ed. Vybrané knihy, vydal L. Bradáč, Praha 1918, ex. 600, kart. vazba, 47s., velmi dobrý stav

10 x dřevoryt, ob. Fr. Bílek, ed. Umělecké snahy, vede a vydává B. Kočí, Praha 1917, volné listy v deskách

koláže a podpis v tiráži J. Kolář, doslov a podpis v tiráži Fr. Dvořák, úprava, přebal a podpis v tiráži M. Dyrynk, vydal Spolek českých bibliofilů, Praha 1996, ex. 31/800, brož., 36s., velmi dobrý stav

11x sign. barevná serigrafie, a krásná výzdoba knihy, desek a pouzdra K. Pacovská, vyd. Albatros, Praha, 1985, ex. 65/120 (dedikovaný), ruční papír, 10 graf. listů v knize, 1 na vnitřní straně ochranného kartonového pouzdra, vydáno k mezinárodnímu roku mládeže vyhlášenému OSN, kartonové desky + pouzdro, nestr., výborný stav

il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. zdobená vazba, 414s., lehce zkosený hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav

Pirát
400,- aukce

il. Karel Šimůnek, vyd. Nakl. knihovny dobrodružných románů a novel, Praha, 1922, plpl. vazba, 181s., zachovalý stav

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

ilustrace a kresba na obálce v. Oliva, vyd. Šolc a Šimáček, Praha (1920), brož., 48s., obálka při kraji poškozená, hřbet poničený, uvnitř dobrý stav

věnování a podpis od Milana Paumera "ten třetí z Mašínovců", obálka M. Hlupý, úprava Studio RR, sv. 4,  vyd. Nezávislé Tiskové Středisko, Praha 1990, brož, 190s., stav velmi dobrý

1961, Nakladatelství československých výtvarných umělců (NČSVU)

1980, Jazzová sekce

1996, Globus Comunicación

Stav: Nepatrně opotřebené desky, jinak velmi dobrý stav