Květnová biblio aukce 2019

Máj
1200,- aukce

Máj
200,- aukce

sedmi dřevoryty vyzdobil K. Štěch, úprava St. Stejskal, přehlédl B. Beneš Buchlovan, I. sv. edice Malá veledíla, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1945, ex. 94, brož., 61s., velmi dobrý stav

Máj
200,- aukce

ilustrace a kresba na obálce v. Oliva, vyd. Šolc a Šimáček, Praha (1920), brož., 48s., obálka při kraji poškozená, hřbet poničený, uvnitř dobrý stav

Máj
250,- aukce

dva výtisky (brož + vazba), ilustrace a kresba na obálce M. Galanda, vyd. Vilém Šmidt, Praha 1941, brož., 77s., nerozřezáno; poloplátěná s obálkou, 77s, při okrajích obálka mírně poškozena

Máj
100,- aukce

ilustrace, vazba a kresba na obálce A. Paderlík, úprava V. Rein, vysvětlivky a doslov K. Jánský,  vyd. SNKLHU, Praha 1960, pl. s ob.., 72s., velmi dobrý stav

Máj
200,- aukce

barev. kresba ve frontispisu, čb. ilustrace a kresba na obálce Fr. Vrobel, předmluva nakladatelova, tisk Fr. Rebec,  vyd. Vojtěch Šeba, Praha 1928, brož., 53s., obálka při kraji drobné skrvny, velmi dobrý stav

Máj
200,- aukce

Babička
200,- aukce

ilustrace a kresba na obálce A. Kašpar, reprodukce podobizny B. Němcové od J. Hellicha ve frontispisu, úprava, předmluva a poznámky J. Kabelík, vyd. Šolc a Šimáček, Praha 1941, polopl. vazba, 267s., velmi dobrý stav

Babička
200,- aukce

fotografie z ratibořického údolí J. Zeman, úprava H. Melicharová, 12. sv. Knižnice Oreb,  vyd. Ant. Dědourek, Třebechovice p. O. 1942, původní brož, 393s., nerozřezáno, vazba politá, jinak dobrý stav

Babička
200,- aukce

k vydání připravil a doslovem opatřil Václav Tille, vyd. Jan Laichter, Praha 1914, pl. vazba, 334s., velmi dobrý stav

podpis a kresby V. Špála, vydal Dr. Otakar Štorch-Marien jako padesátý devátý svazek své edice Aventinum, Praha 1923, vytiskli Kryl a Scotti na Moravě, 1000 výtisků, 172 stran, restaurováno, zašpiněná vazba, zažloutlý papír, drobné skvrny na papíře

Babička
800,- aukce

Babička
300,- aukce

přetisk soudobé podobizny B. Němcové od Jos. Farského ve frontispisu, ilustrace Quido Mánes, dobové fotografie staveb z ratibořického údolí Boh. Vavroušek, kresba na ob. Lad. Šaloun, úvod M. Bártová, tisk M. Knappa, vyd. Zora, Praha 1927, polopl. nakladatelská vazba, 175s., velmi dobrý stav

Babička
4500,- aukce

IV. vydání Babičky, totožné se III. vydáním (u Koberarozdílná velikost vazby a chybí dedikace Americkému klubu dam červen 1869)  vyd. I.L. Kober, Praha 1869, celopl. nakladatelská vazba se zlacenou ražbou na deskách a na hřbetu, 275s., odřená částečně restaurovaná vazba, drobná poškození při spodních krajích, listy na začaátku a konci bloku vodní mapy, občas skvrny na listech, celkově zažloutlé, velmi dobrý stav

Babička
280,- aukce

výzdoba dřevoryty ve frontispisu, titulu a v záhlaví kapitol, návrh obálky a úprava Petr Dillinger, edice Růžový palouček sv.5, rediguje B. Beneš Buchlovan, ruční sazba a tisk Kryl v Kroměříži, vyd. Strnad, Praha 1940, volné listy v obálce, připraveno ke svázání, z větší cásti nerozřezáno, 324s., desky vyšisované, ochr. pouzdro, exlibris vlastníka, velmi dobrý stav

Babička
250,- aukce

Babička
350,- aukce

portrét B. Němcové ve frontispisu K. Štapfer, dvě barevné přílohy a množství ilustrací v textu V. Bartoněk, L. Borůvka, J. Goth, P. Körber, K.V. Muttich, Frant. Bíza, F. Slabý, K. Štapfer, J. Ullrich, K. Thuma, vyd. I.L. Kober, Praha (1936), nakladatelská celopl. vazba s ražbou a zlacením na deskách, 250s., desky vyšisované, vypadlé zlacení písmen, medailon B.N. odřený, horní a dolní část hřbetu odřená, věnování na patitulu, velmi dobrý stav

věnování a podpis od Milana Paumera "ten třetí z Mašínovců", obálka M. Hlupý, úprava Studio RR, sv. 4,  vyd. Nezávislé Tiskové Středisko, Praha 1990, brož, 190s., stav velmi dobrý

Miláček
1200,- aukce

obálka M. Kravjanský, sv. 5,  vyd. Sixty Eight Publishers, Toronto 1973, brož, 372s., pokrčená obálka, jinak stav dobrý

« < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

il. ve frontispisu L. Benett, vyd. Bibliographische Anstalt Adolph Schumann, Leipzig, nedat., pův. nakladatelská clpl. vazba, 257s., mírně ušpiněné desky, dobrý stav

13 prořezávaných typogramů a podpis na titulu J. Kolář, doslov J. Hlaváček, vydal Torst, Praha 1991, ex. 300, volné listy v plátěných deskách, papír Zanders Ikonofix mat, velmi dobry stav

il. Zd. Burian, V. Černý a C. Bergen, vyd. Toužimský & Moravec, Praha, 1934, pův. clpl. zdobená vazba, 414s., lehce zkosený hřbet, jinak velmi dobrý, krásný stav

2008, Ministerstvo obrany ČR

1994, Victoria Publishing

1992, Práce

Stav: Velmi dobrý; lehce odřené růžky