Vyvolávací cena: 90000,- Více zde aukce

Herbář - Herbarz: ginak Bylinář 1. vydání z r. 1562

Autor: Pietro Andrea Gregorio Mathioli (Matthioli, Mattioli) (1501 - 1577)

první české vydání slavného herbáře italského humanisty Mathioliho v redakci Tadeáše Hájka z Hájku a Jiřího Melantricha z Aventýna, tisk počíná latinským přípisem císaři Maxmiliánovi, předmluva Tadeáše Hájka z Hájku, předmluva Jiřího Melantricha z Aventýna, dedikace polskému králi Zigmundovi, 28 šlechtických erbů, celostr. portréty A. Mathioli a T. Hájka z Hájku, znak Starého města pražského, jedinečně velké, téměř celostránkové, na prvních 26 listech kolorované ilustrace rostlin provedené dřevorytem, v následném českém vydání byly nahrazeny menšími ilustracemi, dále iniciály zdobené dřevorytem, herbář vydal český tiskař a nakladatel Jiří Melantrich z Aventýna, Staré město pražské 1562, novodobá kožená vazba s tlačeným reliéfem, titulní list chybí, silně poškozené okraje listů restaurovány, chybějící části listů doplněny, listy XIII, XXVII, XXVIII, XXIX, LXXI, LXXII, LXXIII, LXXIV, LXXV, LXXVI, CLXXXIII, CLXXXIV, CLXXXVIII, CLXXXIX, CXC, CCXXVI, CCLV, CCLVI, CCCXI zcela chybí, nahrazeny prázdnými listy, z rejstříků se dochovalo pouze torzo několika stran, celkový stav svazku velmi dobrý, ochranné pouzdro

ob. B. Munzarová, úprava V. Držmíšková,  131 sv.,  vydal Sixty-Eight Publishers, Toronto 1984, původní brož, 555s., výborný stav

dřevoryt na titulním listu a obálka J. Benda, přeložil Bohuslav Reynek, dvoubarevným tiskem vytiskli Kryl a Scotti, edice Dobré dílo, sv. 58, vydala Stanislava Jílovská, Praha 1919, 57 s., brož, stav velmi dobrý

vyd. Jos. R. Vilímek, Praha, nedat., clpl. převazba, 287s.,

1964, Nakladatelství československých výtvarných umělců (NČSVU)

1961, Nakladatelství československých výtvarných umělců (NČSVU)

1996, Globus Comunicación

Stav: Nepatrně opotřebené desky, jinak velmi dobrý stav